Badanie naukowe niewydolność łożyskowa, dodatkowe usg w 37 tc

Informacja dla Pacjentek

Zapraszamy do udziału w wieloośrodkowym badaniu klinicznym, które ma na celu wykrycie płodów o małej masie urodzeniowej w populacji niskiego ryzyka. W ramach badania wykonujemy dodatkowe, bezpłatne, badanie USG w 36-37 tygodniu ciąży.

Poniższy dokument zawiera istotne informacje dotyczące badania naukowego, do którego jest Pani zaproszona. Poniżej znajduje się opis celu i przebiegu badania oraz potencjalnego ryzyka, a także możliwych korzyści. Udział w tym badaniu jest dobrowolny.

Osoby zainteresowane udziałem w badaniu zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SZCZEGÓŁY BADANIA no-repeat;center top;; auto  zoomIn Najczęściej zadawane pytania:

Kiedy mogę zgłosić się do udziału w badaniu klinicznym Ratio37?: Do badania mogą zgłosić się kobiety, które ukończyły 22 tydzień ciąży oraz miały wykonane badanie USG między 18. a 22. tygodniem ciąży.

W jaki sposób mogę zgłosić się do badania?: Prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W odpowiedzi otrzyma Pani wiadomość ze szczegółowymi informacjami o badaniu oraz wzór zgody na udział, z którymi należy się zapoznać. Po zapoznaniu się z przesłaną wiadomością prosimy o podanie terminu wg OM i USG I trymestru porodu oraz numer kontaktowy.

Kiedy otrzymam informację o zakwalifikowaniu do badania Ratio37?: W ciągu kilku dni od otrzymania od Pani wiadomości, prześlemy potwierdzenie zakwalifikowania do badania klinicznego. Natomiast bliżej 36-37 tygodnia ciąży skontaktujemy się z Panią telefonicznie celem zaproszenia na badanie USG.

W którym tygodniu ciąży jest wykonywane badanie USG?: Badanie USG jest wykonywane między 36. a 37. tygodniem ciąży. Najpóźniej ciężarna zostanie zaproszona na badanie w dniu ukończenia 37 tygodnia ciąży + 6 dni.

Ile trwa wizyta?: Wizyta trwa około 20-25 minut. Podczas wizyty lekarz – badacz odpowie na wszystkie Pani pytania, zapozna się z dokumentacją z przebiegu ciąży, podpisze z Panią zgodę na udział w badaniu i wykona badanie USG. Czy otrzymam wynik badania USG?: Każda pacjentka otrzymuje wynik badania USG, na którym zostaną uwzględnione podstawowe parametry m.in.: masa płodu. Taki wynik można przedstawić podczas kontrolnej wizyty u ginekologa albo przy przyjęciu do Szpitala.

Czy badanie kliniczne Ratio37 polega tylko na wykonywaniu USG?: W związku z uzyskaniem od Pani zgody na udział w badaniu, w późniejszym czasie prześlemy do Pani ankiety dotyczącą przebiegu porodu oraz satysfakcji z udziału w badaniu z prośbą o wypełnienie.

Chciałabym poznać więcej szczegółów na temat badania klinicznego Ratio37.: Zachęcamy do zapoznania się z przygotowaną przez Zespół Badawczy ulotką Informacja o badaniu dla Pacjentek. W ulotce znajdzie Pani informacje m.in.: o ośrodkach koordynujących badanie kliniczne Ratio37, szczegółowy opis celu badania i wynikających z niego korzyści. Informacja o badaniu dla Pacjentek