Dla pacjenta

Co warto wiedzieć o naszym Szpitalu? Uprzejmie informujemy, że:
- ze względu na bezpieczeństwo zdrowia noworodków niemowlęta i dzieci w wieku przedeszkolnym nie mogą wchodzić do Oddziałów Szpitala
- przed wejściem do Oddziałów Szpitala należy zostawić wierzchnie okrycia w szatni
- na terenie Szpitala obowiązuje zakaz palenia
- pacjentki zgłaszające się do przyjęcia do Oddziałów proszone są o pozostawienie w domu biżuterii i przedmiotów wartościowych
- pacjentki zgłaszające się do planowych operacji i zabiegów proszone są o zmywanie makijażu i lakieru z paznokci.

Dojazd do szpitala
Autobusy: 157, 171, 190, 410, 512, 520, 527
Tramwaje: 13, 20, 23, 26,

Bezpieczeństwo

Szpital jest wyposażony w system kamer monitorujących, system przeciw pożarowy oraz powiadamiania alarmowego. Nad bezpieczeństwem przez 24 godziny na dobę czuwają portierzy.

Depozyt rzeczy wartościowych

W depozycie szpitalnym Pacjenci mogą przechować wartościowe przedmioty. Nie przyjmujemy do depozytu przedmiotów, których łączna wartość jest wyższa niż 1000 zł lub gdy ich rozmiar przekracza pojemność sejfu.

Kiosk

Na terenie Szpitala znajduje się kiosk z prasą, napojami, żywnością, kartami telefonicznymi, artykułami higieny osobistej, ubrankami i rzeczami dla noworodków oraz artykułami laktacyjnymi. Pacjentka może telefonicznie zamówić, z dostawą na salę, wybrane przez siebie artykuły (wew. 391). W kiosku można także wypożyczyć laktatory.

Kwiaty

Na terenie Szpitala nie ma kwiaciarni.

Monitoring wizyjny

Centrum Medyczne „Żelazna” sp. z o.o. informuje, że ze względów szeroko rozumianego bezpieczeństwa teren Placówki jest monitorowany (ciągi komunikacyjne oraz wyznaczony teren na zewnątrz Spółki). Wejście w oznakowaną strefę objętą systemem monitoringu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez każdą osobę na przetwarzanie jej danych w zakresie wizerunku i realizowanych czynności, które zostaną zarejestrowane przez kamery systemu monitoringu w Centrum Medycznym „Żelazna” sp. o.o.

Osoba, której wizerunek został zarejestrowany w systemie monitoringu ma prawo do uzyskania informacji dotyczących operacji przetwarzania danych jej dotyczących w zakresie:
- zasad rejestracji i zapisu informacji
- sposobów zabezpieczenia informacji, a także możliwości udostępnienia zgromadzonych danych
- praw i obowiązków podmiotu prowadzącego monitoring
- praw osób objętych monitoringiem
- Informacje udzielane są telefonicznie pod nr 22 53 69 308 w godzinach od 08.00 do 15.00.

Opieka duszpasterska

Msza Święta jest odprawiana raz w tygodniu. Do spowiedzi można przystąpić na 15 min przed Mszą Świętą. Kaplica znajduje się na III piętrze. Pacjentki wyznania Rzymsko-Katolickiego objęte są Opieką Duszpasterską Parafii pw Narodzenia Maryi Panny. Opieka duszpasterska dla Pacjentek innych wyznań możliwa jest po indywidualnym zgłoszeniu prośby u Kierownika Oddziału lub Położnej Dyżurnej.

Parking

Szpital nie dysponuje parkingiem. Istnieje możliwość zaparkowania pojazdu w bezpośredniej bliskości Szpitala na ul. Żelaznej i ul. Nowolipie.

Szatnie

Szatnia główna dla osób odwiedzających Pacjentki znajduje się w wejściu głównym. Wszystkich odwiedzających prosimy o pozostawianie wierzchnich okryć przed wejściem do Oddziałów.

Telefony

Prosimy o bezwzględne ograniczenie korzystania z telefonów komórkowych w pobliżu aparatury medycznej, gdyż może to powodować zakłócenia w ich funkcjonowaniu. Korzystanie z telefonów komórkowych nie może stwarzać uciążliwości dla pacjentów oraz dla personelu medycznego.

Informujemy, że w Szpitalu przy Oddziale Ginekologicznym na I piętrze znajduje się automat telefoniczny (karty magnetyczne można zakupić w kiosku znajdującym się w patio Szpitala).

W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest skorzystanie z telefonów znajdujących się w Oddziałach. Prosimy, aby potrzebę taką zgłaszać położnej dyżurnej.

Zwiedzanie Szpitala

Chcemy zapewnić Naszym Pacjentkom bezpieczeństwo i intymność dlatego też nie udostępniamy Szpitala do zwiedzania.