Oddział Anestezjologii i Blok Operacyjny

O Oddziale

Oddział Anestezjologii i Blok Operacyjny Szpitala św. Zofii znajduje się na I piętrze w bezpośredniej blikości Oddziału Ginekologii.

Działania zespołu anestezjologicznego - lekarzy specjalistów w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii oraz pielęgniarek i położnych anestezjologicznych obejmują:

Przed operacją:

Przygotowanie pacjenta do bezpiecznego znieczulenia - ambulatoryjne konsultacje anestezjologiczne w poradni przyszpitalnej.

Tam rozmawiamy z pacjentkami o ich problemach zdrowotnych tak aby wybrać optymalny sposób znieczulenia do operacji.

W czasie takiej wizyty pacjentka może poznać wszystkie szczegóły zaplanowanego znieczulenia. Tam również ustalamy z pacjentką sposób najlepszego przygotowania do operacji.

W czasie operacji

Znieczulenie do operacji oraz zabiegów ginekologicznych i położniczych.

Najważniejsze dla zespołu anestezjologów jest zawsze bezpieczeństwo pacjentek. Podczas operacji stale jest obecny lekarz anestezjolog wspierany przez pielęgniarkę lub położną anestezjologiczną. Dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować dyskomfort związany z operacją.

Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem do przeprowadzenia znieczulenia i monitorowania parametrów życiowych oraz używamy najnowszych leków.

Po operacji

Nadzór i leczenie (w tym leczenie bólu pooperacyjnego) bezpośrednio po operacji.

Po zakończonej operacji pacjentka pozostaje nadal pod ścisła i skrupulatną opieką w sali pooperacyjnej, która ma siedem stanowisk z pełnym monitorowaniem.

Pacjentka pozostaje pod naszą opieką do czasu, kiedy bezpiecznie będzie mogła być przeniesiona na oddział szpitalny.

W szpitalu obowiązują standardy leczenia i oceny bólu pooperacyjnego. Leczenie bólu jest każdorazowo dostosowane do potrzeb pacjentek. Jesteśmy dumni, że nasz szpital posiada certyfikat „Szpital Bez Bólu”.

Po przyjęciu do szpitala, tuż przed operacją, anestezjolog ponownie spotyka się z pacjentką, aby upewnić się, że obecny stan zdrowia pozwala na przeprowadzenie wcześniej wybranego znieczulenia.

W Bloku Operacyjnym znajdują się cztery 4 nowoczesne sale operacyjne, sala zabiegowa oraz 7 stanowisk intensywnego nadzoru poznieczuleniowego. Posiadamy tor wizyjny z kamerą i monitorem o funkcji 3D

syringe-1884784_640

Ból po zabiegu chirurgicznym - co warto wiedzieć?

Telefon do personelu medycznego: 22 25 59 800

Osoby zarządzające

lek. Ewelina Martyniuk

Ordynator Anestezjologii


lek. Przemysław Postek

Z-ca Ordynatora Anestezjologii


lic. Katarzyna Falkiewicz

Kierownik Bloku Operacyjnego, starsza pielęgniarka


lic. Maryla Rosłoniec

Kierownik Oddziału Anestezjologicznego, starsza położna