O OddzialeCZY WIESZ ZE

Oddział Anestezjologii i Blok Operacyjny Szpitala św. Zofii znajduje się na I piętrze w bezpośredniej blikości Oddziału Ginekologii.

Działania zespołu anestezjologicznego - lekarzy specjalistów w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii oraz pielęgniarek i położnych anestezjologicznych obejmują:

Przed operacją

Przygotowanie pacjenta do bezpiecznego znieczulenia - ambulatoryjne konsultacje anestezjologiczne w poradni przyszpitalnej.

Tam rozmawiamy z pacjentkami o ich problemach zdrowotnych tak aby wybrać optymalny sposób znieczulenia do operacji.

W czasie takiej wizyty pacjentka może poznać wszystkie szczegóły zaplanowanego znieczulenia. Tam również ustalamy z pacjentką sposób najlepszego przygotowania do operacji.

W czasie operacji

Znieczulenie do operacji oraz zabiegów ginekologicznych i położniczych.

Najważniejsze dla zespołu anestezjologów jest zawsze bezpieczeństwo pacjentek. Podczas operacji stale jest obecny lekarz anestezjolog wspierany przez pielęgniarkę lub położną anestezjologiczną.
Dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować dyskomfort związany z operacją.

Po operacji

Nadzór i leczenie (w tym leczenie bólu pooperacyjnego) bezpośrednio po operacji.

Po zakończonej operacji pacjentka pozostaje nadal pod ścisła i skrupulatną opieką w sali pooperacyjnej, która ma siedem stanowisk z pełnym monitorowaniem.

Pacjentka pozostaje pod naszą opieką do czasu, kiedy bezpiecznie będzie mogła być przeniesiona na oddział szpitalny.

W szpitalu obowiązują standardy leczenia i oceny bólu pooperacyjnego. Leczenie bólu jest każdorazowo dostosowane do potrzeb pacjentek.

Po przyjęciu do szpitala, tuż przed operacją, anestezjolog ponownie spotyka się z pacjentką, aby upewnić się, że obecny stan zdrowia pozwala na przeprowadzenie wcześniej wybranego znieczulenia.

W Bloku Operacyjnym znajdują się cztery 4 nowoczesne sale operacyjne, sala zabiegowa oraz 7 stanowisk intensywnego nadzoru poznieczuleniowego. Posiadamy tor wizyjny z kamerą i monitorem o funkcji 3D.

Slide
anna_jakobik
bol_po_zabiegu

Ból po zabiegu chirurgicznym - co warto wiedzieć?

Telefon do personelu medycznego: 22 25 59 800

Osoby zarządzające