Blok Porodowy

Porody przyjmujemy w salach porodowych o wdzięcznych, owocowych nazwach: Morelowa, Pomarańczowa, Wiśniowa, Agrestowa, Śliwkowa, Orzechowa i Miętowa.

Blok Porodowy znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Oddziału Wcześniaków i Patologii Noworodka o III stopniu referencyjności.
Opiekę nad pacjentkami rodzącymi sprawuje na każdym 12 godzinnym dyżurze po 5 położnych, wyspecjalizowanych w prowadzeniu samodzielnej opieki nad fizjologicznie rodzącą kobietą we współpracy z zespołem lekarskim.

Nadrzędnym celem naszej wspólnej pracy jest zapewnienie nie tylko komfortu, ale także maksymalnego bezpieczeństwa Pacjentkom i ich Dzieciom.

Jako ośrodek III stopnia referencyjności zapewniamy wysokiej jakości opiekę medyczna także tym kobietom, których ciąża i poród przebiegają niefizjologicznie, które wymagają wysokospecjalistycznego i indywidualnego podejścia do ciąży i porodu.

Do dyspozycji rodzących kobiet w Bloku Porodowym oprócz położnych i lekarzy położników jest pediatra - neonatolog oraz anestezjolog.
6177 porody

2021 rok

4061 drogami natury

2021 rok

telefon do personelu medycznego:
22 25 59 800

Osoby zarządzające

dr hab. n. med. Anna Kajdy, Prof. CMKP

Ordynator Położnictwa


mgr Agnieszka Machniewicz

Kierownik Bloku Porodowego, starsza położna, specjalistka