Program Oko Na Malucha dostępny w naszym Szpitalu

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że Program \"Oko Na Malucha\" jest już dostępny w naszym Szpitalu.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotny dla prawidłowego rozwoju noworodków jest kontakt z rodzicami. Niestety nie zawsze ten najważniejszy, bezpośredni jest możliwy, dlatego nieustannie poszukujemy innych rozwiązań. Z pomocą przyszedł innowacyjny projekt fundacji Oko Na Malucha, dzięki któremu rodzice noworodków pozostających w naszym szpitalu, mogą się z nimi łączyć za pomocą kamer umieszczonych nad inkubatorami.

Rodzice mogą obserwować swoje maleństwa, mówić do nich, a dzieci słyszą głos najbliższych. Kontakt w takiej formie pozytywnie wpływa na zacieśnianie więzi z maluszkiem oraz wspieranie procesów istotnych dla rozwoju dziecka. Obserwacja malucha przez obraz z kamery zmniejsza stres najbliższych związany z odseparowaniem.

Dzięki wsparciu sponsora, firmy Polski Lek, udział w programie dla wszystkich jest BEZPŁATNY, wystarczy wypełnić wniosek online na stronie www.okonamalucha.pl

Cała akcja możliwa jest dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym kluczowych – personelu medycznego w szpitalu. Dziękujemy naszym koleżankom z Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka za ogromne zaangażowanie w tą akcję.