Dla Pacjenta

Dla pacjenta

Co warto wiedzieć o naszym Szpitalu? Uprzejmie informujemy, że:
- ze względu na bezpieczeństwo zdrowia noworodków niemowlęta i dzieci w wieku przedeszkolnym nie mogą wchodzić do Oddziałów Szpitala
- przed wejściem do Oddziałów Szpitala należy zostawić wierzchnie okrycia w szatni
- na terenie Szpitala obowiązuje zakaz palenia
- pacjentki zgłaszające się do przyjęcia do Oddziałów proszone są o pozostawienie w domu biżuterii i przedmiotów wartościowych
- pacjentki zgłaszające się do planowych operacji i zabiegów proszone są o zmywanie makijażu i lakieru z paznokci.

Dojazd do szpitala
Autobusy: 157, 171, 190, 410, 512, 520, 527
Tramwaje: 13, 20, 23, 26,

Bezpieczeństwo

Szpital jest wyposażony w system kamer monitorujących, system przeciw pożarowy oraz powiadamiania alarmowego. Nad bezpieczeństwem przez 24 godziny na dobę czuwają portierzy.

Depozyt rzeczy wartościowych

W depozycie szpitalnym Pacjenci mogą przechować wartościowe przedmioty. Nie przyjmujemy do depozytu przedmiotów, których łączna wartość jest wyższa niż 1000 zł lub gdy ich rozmiar przekracza pojemność sejfu.

Fotograf

Pacjentki przebywające w Oddziałach Szpitala mogą skorzystać z odpłatnej usługi fotograficznej. W godzinach przedpołudniowych fotograf może zrobić pierwsze profesjonalne zdjęcie nowonarodzonemu dziecku i jego rodzinie.

Kiosk

Na terenie Szpitala znajduje się kiosk z prasą, napojami, żywnością, kartami telefonicznymi, artykułami higieny osobistej, ubrankami i rzeczami dla noworodków oraz artykułami laktacyjnymi. Pacjentka może telefonicznie zamówić, z dostawą na salę, wybrane przez siebie artykuły (wew. 391). W kiosku można także wypożyczyć laktatory.

Kwiaty

Na terenie Szpitala nie ma kwiaciarni.

Monitoring wizyjny

Centrum Medyczne „Żelazna” sp. z o.o. informuje, że ze względów szeroko rozumianego bezpieczeństwa teren Placówki jest monitorowany (ciągi komunikacyjne oraz wyznaczony teren na zewnątrz Spółki). Wejście w oznakowaną strefę objętą systemem monitoringu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez każdą osobę na przetwarzanie jej danych w zakresie wizerunku i realizowanych czynności, które zostaną zarejestrowane przez kamery systemu monitoringu w Centrum Medycznym „Żelazna” sp. o.o.

Osoba, której wizerunek został zarejestrowany w systemie monitoringu ma prawo do uzyskania informacji dotyczących operacji przetwarzania danych jej dotyczących w zakresie:
- zasad rejestracji i zapisu informacji
- sposobów zabezpieczenia informacji, a także możliwości udostępnienia zgromadzonych danych
- praw i obowiązków podmiotu prowadzącego monitoring
- praw osób objętych monitoringiem
- Informacje udzielane są telefonicznie pod nr 22 53 69 308 w godzinach od 08.00 do 15.00.

Opieka duszpasterska

Msza Święta jest odprawiana raz w tygodniu. Do spowiedzi można przystąpić na 15 min przed Mszą Świętą. Kaplica znajduje się na III piętrze. Pacjentki wyznania Rzymsko-Katolickiego objęte są Opieką Duszpasterską Parafii pw Narodzenia Maryi Panny. Opieka duszpasterska dla Pacjentek innych wyznań możliwa jest po indywidualnym zgłoszeniu prośby u Kierownika Oddziału lub Położnej Dyżurnej.

Parking

Szpital nie dysponuje parkingiem. Istnieje możliwość zaparkowania pojazdu w bezpośredniej bliskości Szpitala na ul. Żelaznej i ul. Nowolipie.

Szatnie

Szatnia główna dla osób odwiedzających Pacjentki znajduje się w wejściu głównym. Wszystkich odwiedzających prosimy o pozostawianie wierzchnich okryć przed wejściem do Oddziałów.

Telefony

Prosimy o bezwzględne ograniczenie korzystania z telefonów komórkowych w pobliżu aparatury medycznej, gdyż może to powodować zakłócenia w ich funkcjonowaniu. Korzystanie z telefonów komórkowych nie może stwarzać uciążliwości dla pacjentów oraz dla personelu medycznego.

Informujemy, że w Szpitalu przy Oddziale Ginekologicznym na I piętrze znajduje się automat telefoniczny (karty magnetyczne można zakupić w kiosku znajdującym się w patio Szpitala).

W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest skorzystanie z telefonów znajdujących się w Oddziałach. Prosimy, aby potrzebę taką zgłaszać położnej dyżurnej.

Zwiedzanie Szpitala

Chcemy zapewnić Naszym Pacjentkom bezpieczeństwo i intymność dlatego też nie udostępniamy Szpitala do zwiedzania.