Slide
wojciech_puzyna
Wojciech Puzyna dr n. med.
Prezes Zarządu Centrum Medycznego „Żelazna” sp. z o.o.
Dyrektor Szpitala Specjalistycznego św. Zofii

Doktor nauk medycznych, sportowiec, trener wioślarstwa, specjalista medycyny sportowej, od ponad 30 lat lekarz specjalista położnik-ginekolog. Wielokrotnie nagradzany lider ochrony zdrowia - dwukrotny „Menedżer Ochrony Zdrowia” (2002, 2014), „Lider OSOZ 2009”, odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Za zasługi w Ochronie Zdrowia i Odznaką „Zasłużony dla Warszawy”.

W 1977 roku ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Po studiach – rozpoczął pracę w stołecznej Centralnej Przychodni Sportowo-Lekarskiej, i uzyskał specjalizację z zakresu chirurgii ortopedyczno-urazowej; został lekarzem reprezentacji Polski zapaśników, a od 1979 roku - lekarzem polskiej reprezentacji w wioślarstwie; 11 lat później uzyskał specjalizację z zakresu medycyny sportowej. Od 1981 roku specjalizuje się w położnictwie i ginekologii.

W 1982 roku zostaje zatrudniony w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Akademii Medycznej w Warszawie przy ulicy Karowej na stanowisku nauczyciela akademickiego. W 1983 roku uzyskuje I stopień specjalizacji, a 4 lata później II stopień specjalizacji z zakresu położnictwa i ginekologii.

2 stycznia 1992 roku wygrywa konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Ginekologiczno-Położniczego przy ul. Żelaznej w Warszawie. Obejmuje stanowisko, które zajmuje do dziś, będąc dyrektorem szpitala o najdłuższym stażu w Stolicy. W trakcie pracy w Szpitalu św. Zofii kończy studia menedżerskie z zakresu ekonomiki zdrowia oraz studia magisterskie z zakresu zarządzania i marketingu.

Szpital pod jego kierunkiem - jako pierwsza placówka na Mazowszu, w ramach programu pilotażowego, zostaje przekształcony z jednostki budżetowej w samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej. Staje się bardzo popularną, cenioną przez pacjentki placówką. Od czasu objęcia zarządzania Szpitalem przez Wojciecha Puzynę – w ciągu 26 lat przychodzi tu na świat 101 000 dzieci – zdecydowanie najwięcej w Warszawie i na Mazowszu.

31 grudnia 2012 r. następuje przekształcenie Szpitala w Spółkę – Centrum Medyczne „Żelazna” – Wojciech Puzyna zostaje powołany na stanowisko Prezesa Zarządu.

2022 - Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia w Mieście Stołecznym Warszawie
2014 - Menedżer Roku w Ochronie Zdrowia 2014 – placówki publiczne – spółki
2012 - Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski
2010 - I miejsce w konkursie LIDERZY OSOZ
2009 – skuteczne zarządzanie w ochronie zdrowia
2007 - Medal: Za zasługi w Ochronie Zdrowia
2006 - II miejsce w konkursie Menedżer Roku 2006 w Ochronie Zdrowia
2005 - Medal: Zasłużony dla Warszawy
2002 - Menedżer Roku 2002 w Ochronie Zdrowia;
2002 - Złoty Krzyż Zasługi
1983-1991 - Nagrody Rektora AM Warszawa – I stopnia /1991/,
II stopnia /1989/,
III stopnia /1983, 1985, 1987, 1988, 1990/.

SPECJALIZACJE

- położnictwo i ginekologia
- medycyna sportowa
- chirurgia i ortopedia
- zarządzanie i marketing

wojciech_puzyna
Agnieszka Łyda
Członek Zarządu
Dyrektor ds. administracyjnych

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z 1999 roku. W 2007 ukończyła studia podyplomowe o kierunku „Zamówienia Publiczne” w Szkole Głównej Handlowej, a w 2011 roku studia MBA dla kadry medycznej na Akademii Leona Koźmińskiego.

Doświadczenia zawodowe - praca w Departamencie Prawnym Ministerstwa Środowiska, Wydziale Statutowym Dolnośląskiego Zarządu Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, oraz Dziale Organizacji i Nadzoru Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

Od 2004 roku zatrudniona w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie, od 2008 roku pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Administracyjnych, od stycznia 2013 roku pełni funkcję członka Zarządu Centrum Medycznego Żelazna, a ponadto Dyrektora ds. administracyjnych.

Mężatka, mama dwójki dzieci urodzonych w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii.

2022:
- Srebrny Krzyż Zasługi